Od 2019 roku 14 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Logiki. Został on zainicjowany przez prof. Jeana-Yves’a Beziau - profesora filozofii, członka Brazylijskiego Centrum Badań Naukowych i Technologicznych na Federalnym Uniwersytecie w Brazylii. Światowy Dzień Logiki jest obchodzony w rocznicę urodzin Alfreda Tarskiego (wybitnego polskiego matematyka i logika 1901-1983), a jednocześnie w rocznicę śmierci Kurta Gödla (matematyka i logika amerykańskiego pochodzącego z Austrii 1906-1978). Te dwie postacie są uznawane za najważniejszych przedstawicieli logiki w historii nauki.
Kurt Gödel
Logiczne myślenie, podobnie jak inne umiejętności, można wyćwiczyć. Badania naukowe udowodniły, że rozwijanie inteligencji jest możliwe. Każdy z nas może rozwijać swój umysł i zdobywać coraz lepsze wyniki w nauce
https://miejsce-poznania.pl/
Jak ćwiczyć myślenie logiczne?
- Czytaj
- Licz, pisz
- Sięgaj po różne rozrywki, które wymagają od ciebie koncentracji, namysłu, planowania kilku ruchów naprzód, przewidywania, szukania podobieństw i różnic.(puzzle, układanki, kostka Rubika, szachy, planszówki, gry strategiczne.
- Czy wiesz, że klejenie modeli, szydełkowanie złożonych wzorów, pieczenie ciasta według skomplikowanego przepisu albo gra zręcznościowa to też dobry trening dla mózgu?
- Rozwiązuj krzyżówki, sudoku, łamigłówki logiczne, zagadki matematyczn
- Ucz się nowych słów oraz nowego języka
- Próbuj nowych rzeczy
- Zmień rutynę
- lepsze radzenie sobie z różnymi codziennymi sprawami
- łatwiejsze planowanie, dokonywanie wyborów
- łatwiejsze przyjmowanie porażek i umiejętność wyciągania wniosków
- zdolność do niezależnego myślenia, wolnego od wpływów innych
- Ułatwia to również w znacznym stopniu radzenie sobie z emocjami i ich wpływem na nasze życie codzienne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz